מחשב נייד לכל
מורה/גננת
קהילות מקצועיות
הקרן לקידום מקצועי
טכנולוגיה בכף היד בין הצלצולים לימוד
שפות
מודעות יש קול ויש עונה מפגשים להצלחה ב.מ.ה פרזנטציה בריבוע ערוץ
הוידאו
ממדים סופר
נולד
שעורים בתנ"ך קישורן כתבי עת תפריט
בית ספרי
 
 
 
ראשי
אודות
דבר המזכ"לית
דבר המנכ"ל
סרטונים
תמונות
 
 
חדשות
 
8
21/05/2020
מנהלים ועובדי הוראה יקרים, יש לפעול ברוח מכתב ...
8
20/05/2020
תגובת קרנות ההשתלמות תכתבה בתוכנית "האזרח ...
8
20/05/2020
* פתיחת שערים בבתי ספר
* שעות נוספות
* ...
8
20/05/2020
עכשיו גם בוואטסאפ
8
19/05/2020
פנינו היום לשר הבריאות וביקשנו הבהרות לגבי ...
8
17/05/2020
כולנו יודעים שחלק מההנחיות בלתי אפשריות ליישום ...
8
11/05/2020
מתחילת משבר הקורונה עובדים צוותי החינוך לילות ...
8
10/05/2020
לסיוע בהתמודדות עם מצבי לחץ וחרדה
8
7/05/2020
גננות
8
7/05/2020
מנהלים

br/>
 
 
מחשב נייד לכל מורה \ גננת
 

דבר המזכ"ל

לוח וגיר, מפה על הקיר, מחברת, יומן וצלצול. כך מתחיל שירם המפורסם של יענקל'ה רוטבליט ושמוליק קראוס. אנחנו לפחות מבינים עדיין גם את המילים ואת פשר החיבור ביניהן. בעוד כמה שנים, במסגרת שיעור ספרות או מוסיקה, שייקרא אולי "חלף עם הלוח", אני חושב שתלמידים ינסו לנתח ולהבין למה בדיוק התכוון המשורר... הלוח והגיר, המפה, היומן, המחברת והעיפרון, ואפילו הצלצול – כל האופציות כולן לכודות היום בתוך עכברון קטן ואיזה-שהוא סיב אופטי בלתי נראה.

 

קשה לנו לדמיין היום מצב, שכמוהו חווינו אך לפני כמה עשורי שנים – ולא הרבה עשורים – שהחנווני במכולת או הקופאית בסופרמרקט מחשבים את חישוביהם בעזרת עיפרון ונייר, שתעשיית הדפוס מתבססת על בדילי עופרת ושלמשחקי הכדורגל האזנו באמצעות טרנזיסטור... את המהפכה הטכנולוגית הזאת אי אפשר עוד לעצור, ולא צריך לעצור, ולכן חובה עלינו להצטרף אליה. סביבת הלימוד החדשה היא ממוחשבת. האינטרנט הוא כבר חלק בלתי נפרד ממערך ההוראה והלמידה, ומיהו ידידו האמיתי, ידידו הטוב של האדם? זהו, כבר לא הכלב, למי שלא הספיק להתעדכן. לא להאמין: הידיד האמיתי הוא דווקא עכבר. אי אפשר עוד בלעדיו...

 

אדוני ראש הממשלה, גברתי שרת החינוך, ידידי המכובדים;

 

המיזם שאנו משיקים היום, הוא, להערכתי, אחד המנועים המשמעותיים לעצמאותה הכלכלית ולעוצמתה החברתית של ישראל. נכון, הטכנולוגיות מתפתחות, הכלכלה העולמית מושפעת ומגיבה ותהליכי ההתפתחות של החברה משתנים, אבל בתוך כל אלו יש גורם אחד מרכזי ויציב, שבלעדיו אין סטארט-אפ. זהו האדם. האדם הוא אותו אדם, היה הווה ויהיה, והוא הנכס העיקרי, המשובח והמבטיח ביותר, גם בעידן המחשבים.

המחשב אולי מתפתח במהירות עצומה, אבל האדם הוא המפתח, ואנחנו פועלים היום, כדי לשדרג את החיבור ביניהם. הסתדרות המורים, יעידו על-כך כל המעורבים ביוזמה, לא היססה לרגע אחד מלהצטרף לפרוייקט. מי שזרק לנו את האתגר לפתחנו, אולי לא חשב שנרים את הכפפה כל-כך מהר, אבל עבורנו זה היה דבר מובן מאליו. המחשב הנייד הוא כלי חיוני למורה. היכולת לעבוד בסביבה מתוקשבת, הופכת את המורה למקצועי יותר, מעודכן יותר, מחובר יותר ומוערך יותר. היכולת להכיר את עולמות התוכן של התלמידים, ליצור קשר ישיר ופתוח עם קהילת בית הספר ועם כל מי ששותף לעשייה החינוכית – לא יסולא בפז. אין לנו שום ספק שעם הנעת התהליך, מהר מאד יצורפו למעגל הזה עוד ועוד מורות ומורים, שיתגברו על החשש הראשוני, בעיקר הותיקים שבהם, ויבקשו לנצל את יתרונות הרשת. זהו חלק בלתי נפרד מן התמורות והשינויים שחלו בשנים האחרונות בתפיסות ההוראה ותהליכי הלמידה.

 

לא יעברו ימים רבים והמחשב הנייד ישמש כלי עבודה מרכזי בכל הכיתות, בכל מוסדות החינוך וההשכלה. הוא, ללא ספק, יעצים את העבודה החינוכית. הוא ייצור זמינות למידע, יעילות וגמישות בעבודה, ויגביר את הנגישות של התלמידים והמורים – אלה לאלה. קבלנו על עצמנו להעניק הדרכה ותמיכה מקצועית למורים, ואין לנו שום ספק, שההשקעה הזאת תניב תשואה מיידית.

 

אין לי אלא להודות ולברך את כל מי שיד לו בפרוייקט. היום הוא כבר לא קורם רק עור וגידים, אלא מקבל רוח ונשמה וחיות. בלשונם של אנשי העסקים ומנהלי החברות, שחברו למיזם הנפלא הזה, הייתי אומר שזו אינה קרן הון סיכון, אלא קרן אור סיכוי...

 

זאת ההזדמנות לברך מכל הלב את כולנו, את כל צוותי ההוראה וכל תלמידי ישראל, בשנת לימודים פוריה ובשנה טובה, יצירתית ומהנה.