מחשב נייד לכל
מורה/גננת
קהילות מקצועיות
הקרן לקידום מקצועי
טכנולוגיה בכף היד בין הצלצולים לימוד שפות מודעות צילום דיגיטלי ככלי לגננת יש קול ויש עונה מפגשים עם אופק חדש אקדמיזציה פרזנטציה בריבוע ערוץ הוידאו ממדים סופר
נולד
שעורים בתנ"ך קישורן כתבי עת תפריט
בית ספרי
 
 
 
ראשי
אודות
היצע המרתונים
מרתונים לצוות בית ספרי
 
 
חדשות
 
25/11/2015
ההסתדרות הכללית הכריזה על סכסוך עבודה במגזר ...
19/11/2015
הנהלת הסתדרות המורים מסכימה להסרת החיסיון בכל ...
11/11/2015
על מנת להצטרף לקרן ההשתלמות יש להיכנס לאתר קרנות ...
9/11/2015
בהמשך לסוגיית הדרישה ל-30 שעות השתלמות לגננות ...
5/11/2015
השבוע קיים המזכיר הכללי ישיבות עבודה עם שר החינוך, ...
27/10/2015
ברשויות מקומיות באזור הצפון
27/10/2015
19/10/2015
ללומדים לתואר אקדמי
14/10/2015
אני קורא לכל עמיתיי, מורות ומורים, מנהלים וגננות ...
13/10/2015
אנו מודים לשר האוצר ולממשלת ישראל, על ההחלטה ...

br/>
 
 
טכנולוגיה בכף היד
 

היצע המרתונים לבחירה

לנרשמים,
ההתכתבות עם המשתלמים במרתונים 'על קצה המזלג' תעשה באמצעות המייל, כולל הודעות על שינויים
וביטול מרתונים. טלפון לבירורים: 03-6928286 יוליה

נושאי הלימוד במרתונים

אנימציה כי זה כאן
אנימציה ממוחשבת הפכה לזמינה ונגישה לכל. תהליך בניית סרטון אנימציה אינו דורש מחשבי חזקים לאנימציה ואנימטורים יצירתיים. כלי האנימציה זמינים, נגישים ומתאימים לשמש כתוסף הוראה מרענן. שימוש בכלי האנימציה יהפוך את חווית הלמידה וחווית ההוראה למהנים ויהווה גשר טכנולוגי ייחודי לתלמידים ותבלין להוראה.

קומיקס בקלי קלות
ארגז הכלים של המורה הטכנולוגי מכיל כלים רבים סרטונים אנימציות וכעת גם עלילון (קומיקס). הצופה בעלילון נדרש להשתמש בכישורים "מתנוונים" כגון קריאה, הפעלת דימיון והתקדמות אישית בעלילה בהתאם ליכולות אלה. בניית עליליון הינה חוויתי לא פחות מהצפייה בו.
המגיעה עם העליה בגיל

המוח תיבת ההפעלה אך גם תיבת ההנאות שלנו
מבנה המוח, מבנה הקוגניציה, כיצד ניתן להבין את הפלא של הזיכרון. שינויים המתרחשים עם העליה בגיל. הקשר שבין היכולות הקוגניטיביות ליכולת להינות מחוויות החיים, מה בין זיכרון לאושר. כיצד ניתן לשפר את הזיכרון, טכניקות לשיפור הזיכרון.
המוח מפעיל את הגוף, התנועה תלויה במוח, ולפיכך באמצעות תנועה מורכבת ניתן לאתגר את המוח. הבנה של קשר מוח קוגניציה, תרגול של סדרת תרגילי מוח ותנועה. אימון ממוחשב בתוכנה לאימון קוגניטיבי.
מגוון הדרכים וההמלצות לשמירה על האיכות הקוגניטיבית, והימנעות מנסיגה המגיעה עם העליה בגיל 

 

משחקי למידה - (GBL (Game Based Learning
משחק הינו גורם מאחד המשלב רצון, הנאה, ועניין תוך חציית פערים גילאים תרבותיים וטכנולוגים.
מהו משחק, מדוע הינו גורם מאחד וחוצה פערים, כיצד בונים משחק בככל וכיצד משלבים טכנולוגיות זמינות. מהם האתרים המאפשרים בניית משחקים מיידים וכיצד יכול כל משתלם לבנות משחק למידה משלב התכנון ועד משחק בפועל.

חומרי הוראה מעוצבים ב"פבליש" (Publisher)
יצירת כרזה לימודית מעוצבת ב"פבלישר" מתחילה בניסוח תמציתי של הרעיון ועד עיצוב המייצג את הרעיון. התהליך משביח את הידע. התוכנה מאפשרת גם עיצוב עיתון בית ספרי, או כתתי, חוברת מידע ואתר בית ספרי ודוא"ל.

מולטימדיה ב"פאוור פוינט"
יצירת מצגת "פאור פוינט" משולבת בסרטון
בסדנה חוויתית זו תילמד תוכנת פוטו סטורי, של מיקרוסופט, באמצעותה ניתן ליצור מצגת .בשונה מתוכנות אחרות המצגת כוללת מוסיקה ואפקטים ומאפשרת הסבה לפורמט סרט, ולהקרנה מכל מחשב. התוכנה קלה להפעלה.
המרתון מתאים לבעלי מיומנויות בסיס בתוכנת "פאוור פוינט"

"פאוור פוינט" (Power Point) - הפקת משחקי למידה יצירה ובניית משחקי טריוויה
דמיון, יצירתיות, חשיבה.
תוכנת המצגות, מאפשרת להכין ולערוך מצגות בעברית או באנגלית ולהציג בזמן קצר כל נושא.
תמונות, צלילים, וידאו, מולטימדיה, אנימציה, קישורים לאינטרנט, אפקטים והנפשות, הם רק חלק מיתרונותיה הבולטים של תוכנה זו והכל בפשטות ביצוע ובמגוון אפשרויות.
באמצעות תוכנה זו ניתן ליצור - בין היתר - תבניות משחק.
תבנית המשחק תוכל לשמש כחידון או פעילות לכיתה / משחק טריוויה / אמצעי להעברת חומר לימודי.
ליצירת המשחק, קובעים את סוג המשחק, נושא המשחק, שאלות, תשובות, ויוצאים לדרך...
חלקו האחרון של מרתון זה הוא שלב הכנת המצגת הראשית, בשלב זה נקשר/נאחד את כל המצגות למצגת אחת.
בין הנושאים הנלמדים:
לחצנים, צורות אוטומטיות, תמונות, ניקוד לחידון, הגדרות פעולה, קישורים, שילובי מולטימדיה במצגת, איחוד מצגות ועוד

 

כלים מובילים למורה המתוקשב
בעולם הדיגיטאלי, כלי המחשוב הינם חלק בלתי נפרד מהמורה/מחנך בבית הספר.
שעור מתוקשב לתלמידים, ניהול של פורומים, התנהלות ברשת האינטרנט מול צוות המורים ו/או ההורים והתלמידים, מוסיפים, משפרים, מייעלים ומעבירים את העבודה/השעור/ההתנהלות של המורה בשנת הלימודים בצורה יעילה, מסודרת ונעימה יותר.
מרתון זה מעניק לך המורה את הכלים הראשונים והדרושים למורה מתוקשב.
בין הנושאים הנלמדים:
OneNote - לניהול המידע.
פאוור פוינט- להכנת מצגת אפקטיבית, אלבומי תמונות, מצגת אינטראקטיבית.
אינטרנט - לאיתור חומרים בצורה מהירה, יעילה ומדוייקת.
תקשורת בין מורים - ניהול יומן משותף (Gmail).
דוא"ל - יצירת רשימות תפוצה.
הורדה והעלאת סרטים מאתר - YouTube.
הקטנת נפח תמונות דיגיטליות לצורך העברה.

עננים וכלים שיתופיים ברשת

כולם מדברים על זה, לא כולם מבינים עד כמה זה רלוונטי לכולם ולמורים במיוחד. אחסון בענן מידע, שיתוף קבצים, טפסים מקוונים, עבודה משותפת, ניהול מידע אישי...

במרתון נחשף ונלמד להפעיל כלים שיחסכו מאיתנו את הצורך בדיסק או קי, את המבוכה שבגילוי שדווקא הקובץ שאנו זקוקים לו לא נמצא איתנו, את הקושי שבאיסוף מידע מקוון.

נכיר ונתנסה בשימוש ביונת דואר, בגוגל דוקס ובדרופבוקס. נחשף להנאה שבשימוש באחסון בענן, בשיתוף קבצים על פי בחירתנו, לעבודה צוותית , לבניית פעילויות לימודיות בסביבה משותפת, לניהול ידע מודרני.

נלמד איך מתכננים, עורכים, יוצרים, מפיצים ואוספים מידע באופן מקוון.

 

סמארטפון בשרות ההוראה

טלפונים חכמים הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, יכולתם הטכנולוגית יכולה להוות עזר נוסף לצורה שכן טלפונים חכמים הם גם טלפונים ואוצרים בתוכם יכולות רבות: יכולת הקישוריות הופכת אותנו זמינים לשרותי דואר ולקבצים ללא תלות במחשב והופכות את הטלפון למשרד נייד. הורדת אפליקציות מחנויות מקוונות מקלות, מייעלות ולעיתים אף מנהלות את חיינו.

מטרת הסדנא: הכרת יכולות מתקדמות בסמארטפון, קישוריות וסוגי קישוריות, הגדרת הסמארטפון ושימוש באפליקציות שונות לאבטחת מידע ולשימוש במידעים בזמן אמת.

בין הנושאים הנלמדים: העולם בכף ידך - סקירת היכולות המתקדמות של הטלפון החכם. מערכות הפעלה, אפלקציות ומה שביניהן. חיפוש אפליקציות, הורדה, התקנה ושימוש. תרגול שימוש מתקדם בטלפון החכם.

מורים מתקדמים ברשת - כלים ברשת לשיפור חווית הלימוד
חשוב לזכור, קיימים הרבה כלים חינמיים ושימושיים ברשת האינטרנט הנגישים לכל דורש.

כדאי לדעת, ישנן כיום תוכנות חינמיות מצויינות הנותנות מענה לא פחות טוב - ולפעמים אף יותר טוב - מתוכנות שאותן צריך לרכוש!!  במרתון זה נגלה ונחשוף כלים חינמיים ברשת לשימוש חופשי (שירותי רשת) ולצרכים לימודיים (תוכנות ליצירה ועריכת סרטים, כלי עזר לשיפור העבודה עם תוכנות ה - office, עיצוב תמונות, יצירת דפי עבודה ועוד).

אין צורך בידע מוקדם בכדי להתחבר, להבין ולהשתמש בכלים אלו.

המטרה העיקרית הינה קידום ההתנהלות והעבודה ברשת ושיפור חווית הלימוד תוך ניצול יעיל ונכון של כלי הרשת לטובת צרכי הלימוד והמטלות המתוקשבות

סביבה לימודית באינטרנט (בניית אתר)

אתר אינטרנטי הפך לכרטיס הביקור המודרני, עסקים חברות וגם פרטיים מקימים אתר תדמית אתר מידע.

למורים יכול לשמש אתר כעזר הוראה טכנולוגי ולהוות פן נוסף בחווית הלמידה לתלמידהם.

מטרת הסדנא: לאפשר לכל מורה להקים סביבת למידה וירטואלית מנוהלת, המאפשרת העלאת והורדת תכנים שיתוף תמונות סרטונים ומסמכים וכל זאת ללא עלות הקמה וללא תשלום חודשי. כמו כן להכשיר את המורה לתרגם את התכנים הלימודים לעזרי הוראה אינטרנטיים.

בין הנושאים הנלמדים: מהו אתר אינטרנט. הקמת אתר אינטרנט. שיתוף מסמכים באינטרנט . ניהול סביבת הלמידה: העלאת תכנים, ניהול יומן פעילויות משותף, שיתוף משתמשים ועוד. ניהול מתקדם של הסביבה הלימודית.


למידה מתוקשבת

למידה מתוקשבת (לומדה) הינה בין עזרי הלמידה הטכנולוגית. הלומדה מאפשרת שפה משותפת פשוטה ומקובלת בין המורים לתלמידים המאפשרת קצב התקדמות אישי לכל תלמיד ומשוב מידי למורה. שימוש בכלים אוטומטיים, ויזואליים" הופכים את בניית הלומדה לקלה ופשוטה.

מטרת הסדנא: להכיר את העולם המתוקשב ולאפשר לכל מורה לבנות לומדה בפועל תוך שימוש בכלי הסדנא.

בין הנושאים הנלמדים: סודות העולם המתוקשב. שיקולים לבניית עזרי לימוד מתוקשבים. בניית לומדה בסיסית. סקירת הדור הבא של עזרי לימוד מתקדמים.

אינטרנט - יותר ממה שהכרת
מידענות, כולם יודעים לחפש, אך השאלה היא, האם כולם יודעים למצוא!?

מגוון השימושים, האפשרויות הרבות, המידע העצום ברשת והשירותים הרבים, מחייבים אותך להכיר טוב יותר, נכון יותר וחכם יותר את רשת האינטרנט לניצול יעיל של משאביה. בעידן שבו אנו נמצאים, כמויות אדירות של מידע זמינות באינטרנט לכל המתעניין, ואין מדובר במידע "מת" , אלא במידע "חי" המתעדכן בכל רגע ורגע.
עיקרון בסיסי ראשון הוא שככל שידוע לך יותר על מה שאתה מחפש, כך יהיה לך קל יותר למצוא אותו.
חיפוש לפי נושא כללי בלבד, מניב תוצאות רבות שחלקן אף אינו קשור כלל לנושא המבוקש.
חיפוש לפי נושא/מילה מדויקים, גם יחסוך זמן וגם יניב תוצאות טובות יותר וכמובן מצומצמות יותר.
לכאורה, פעולת החיפוש באינטרנט היא פשוטה מאוד, כמעט כולנו מכירים אותה, אבל רגע, האם ידוע לך שכמות הדפים באינטרנט עומדת על מספרים הנעים אי שם בין 50 ל - 100 ביליון דפים? (וזה רק הולך וגודל מיום ליום).
אז האם אתה מאמין באמת שהתוצאות שאתה מקבל הם אכן כל מה שיש, או הכי טוב שיש???
בין הנושאים הנלמדים: מנועי חיפוש - איך זה עובד.  כולם יודעים לחפש - לא כולם יודעים למצוא - חיפוש נכון.  שאילתות חיפוש שונות.  חיפוש מתקדם באינטרנט.  תיקיית וסרגל המועדפים. אתרים מאובטחים.  הורדת סרטונים מאתר YouTube.
וידאו באינטרנט. RSS מהו?

"אקסל" בצבעים- תצוגת נתונים גראפית ב"אקסל"
נתונים רבים באקסל מוצגים לפנינו, ומתוכם אנחנו נדרשים להפיק ממצאים ולמצוא את המידע הנכון. איך מוצאים אותו במהירות? איך מבליטים בין מאות שורות את מה שצריך? איך להציג בצורה נכונה את המידע הרצוי?
על שאלות אלה ועוד באמצעים פשוטים אשר קיימים באקסל ונצבע את עולם הנתונים בצבעים חדשים ברורים ורעננים.
המרתון מתאים לבעלי מיומנויות בסיס בתוכנת "אקסל"

רשת חברים וירטואליים - ''טוויטר'' (Twitter) ו''פייסבוק'' (Facebook)
הידעתם של 'בית הלבן' יש "טוויטר"?,. "טוויטר" היא רשת חברתית המאפשרת למשתתפיה לעדכן את המחוברים, באמצעות מסרים מאוד קצרים, מה הם עושים בכל רגע נתון. במרתון זה נחשף לטוויטור, למונחים: פוסטים, 'ציוצים' , מיקרו בלוג ורשת חברתית. נבחן מיהם משתתפי הטוויטר , ומהם המסרים העוברים בו. ואפילו נוכל לפתוח טוויטר משלנו.
"פייסבוק"- היא רשת חברים וירטואליים, המדברים על נושאים משותפים באמצעות אתר אינטרנט. חברים של חברים מרחיבים את מעגל התפוצה, העינין, ההזדמנויות, ההתרגשויות והחוויות. כדי לדעת מה כל כך מדליק בפייסבוק נתנסה בחוויה, נפתח פייסבוק, נציג את עצמנו, ונבנה רשימת חברים.

חידושים ב"אופיס 2010" (Microsoft Office 2010)
בסדנא נתנסה בייחודיותה של מערכת אופיס 2010 כמערכת אינטגרטיבית . נתוודה לממשק החדש השונה מהמוכר , נכיר את המסך, את רצועות הכלים והגלריות. נתנסה בכרטיסיות תלויות הקשר, וכן בסרגל הכלים לגישה מהירה. עוד נלמד: סרגל כלים מקוצר ושימוש בלוח מקשים, חידושי עבודה עם קבצים, סוגי שמירה, PDF. מהלך המרתון ילווה בדוגמאות יישומיות מתחום ההוראה.

 

אלבום תמונות דיגיטלי באינטרנט - "פיקסה" (Picasa)
בסדנא זו יילמד כיצד לארגן את התמונות שצילמת כך שניתן יהיה להציג אותן ולדפדף בהן באתר באינטרנט. יילמד כיצד לנהל את התמונות, עיבוד בסיסי של תמונה, הוספת מילות מפתח, יצירת מצגת בקלי קלות, תיקוני צבע ועריכה. המרתון מתאים לבעלי מיומנויות בסיס במחשב, ומיומנויות גלישה באינטרנט.

 

המחברת הדיגיטאלית האישית  OneNote

חסל סדר פתקאות וניירות מפוזרים. כל המידע האישי והלימודי במקום אחד. תפיסה ודרך חדשה בה מורים ותלמידים ניגשים למשימות חקר, על ידי איסוף וטיפול במידע דיגיטלי. התוכנה מספקת את הגמישות לאיסוף וארגון של טקסט, תמונות, גזירות מסך, הקלטות שמע ווידאו, סימון  החומרים ואפיון  תוכנם  - כל זאת במחברת דיגיטלית אחת במחשב.

איסוף וארגון המידע מאפשר החלפה ושיתוף של ידע, תוך רישום ההערות של המורה אל תלמידיו בצורה יעילה, הניתנת לשימור ולניידות.

יומן כתה בתוכנת "אקסל" (Excel)

בסדנא זו ילמד כיצד לבנות גליון (יומן) לכיתת תלמידים, הכנסת שמות תלמידים ליומן, עבודה עם גליונות מקבילים, מתן שם לגיליון, תנועה בתוך גיליון הכתה, סימון נתונים, הוספת טור ציונים בכל מקצוע, הזנת נתונים, מיון נתונים, חישוב ממוצע ציונים, חישוב ציון משוקלל, סינון נתוני תלמיד וכתה.

 

קידום בית הספר באינטרנט

העולם הווירטואלי הפך בשנים האחרונות למוקד פעילות עבור חברות ומוסדות רבים. הרגלי צריכה ותרבות המשתנים מעת לעת משנים את חוקי המשחק הישנים ומהווים הזדמנות חדשה. קידום מכירות ישן מוחלף בקידום חכם טכנולוגי המגיב לשינויי תרבות וטכנולוגיה המעלה צורך או לכל הפחות מחשבה לגבי השתתפותם של מוסדות חינוך בכלל ובתי ספר בפרט בתהליך המתהווה.

סיליבוס: כיצד עובד האינטרנט, כוחה של המילה, סוגי אתרים, גביית כספים באמצעות שירותים חיצוניים, אתרי מכירות, מתחרים ותחרות, קידום באינטרנט, מילות חיפוש, רשתות חברתיות, מצגות, וידאו, תמונות

שיווק המוני, גוגל, פיסבוק,

 

רכישות בטוחות באינטרנט

רשת האינטרנט מהווה הזדמנות לביצוע רה ארגון בכל הקשור לרכש. השוואת מחירים, קריאת ביקורות, מועדוני לקוחות וקופנים הינם הזדמנות ההופכת לנחלת הכלל. מאז התפתחות המסחר הוירטואלי קיים חשש תמידי מצד אנשים לבצע רכישות באינטרנט אולם גידול בלתי פוסק ברכישות והעברת מוקד המכירות לאינטרנט מצד חברות מעידים על תרבות חדשה!

בוא מוצרים וחסכון בפערי התיווך הפכו לנחלת הכלל, הצטרפו גם אתם להמונים  שרוכשים בהקלקה מוצרים בחו"ל תוך חיסכון בעלויות ובגמישות מקסימלית.והופכים תחביב למוקד רווח ורווחה.

מטרת הקורס: להכיר להבין את האפשרויות תוך הקניית כלים לצרכנות וירטואלית נבונה ובטוחה.

סיליבוס

אתרי מכירות EBAY, AMAZON, אתר ההזמנות,מועדון מורים, אתרי dropship, רכישה בטוחה, דוגמאות וכמויות מושגי יסוד, מיסוי ומכס. חוקיות תשלום אבטחה גבייה..

לוח חכם, למידה חכמה.

הלוח החכם משנה את פני ההוראה המוכרת לנו כיום והופך לחלק  ממערך ההדרכה הבית ספרי.

יכולת הכתיבה, שמירת מידע, שיתוף, מצגות וסרטונים, הדפסה הינן יכולות מובנות ההופכות את סביבת הלימוד הבית ספרית לחוויה ומציבות את אנשי ההוראה בחזית הטכנולוגיה החינוכית.

מטרת הסדנא לאפשר למורה להכיר בתועלתו ובחוזקותיו של הלוח החכם, להכיר ולייעל את דרכי ההוראה ולאפשר התאמת מערכי הלמידה לשימוש חכם בלוח חכם.

בין הנושאים הנלמדים: מבוא לעולם עזרי הלמידה המתקדמים. הכרת יכולות הלוח החכם. שימוש נבון ומושכל תוך מקסום תועלות הלוח החכם כאמצעי הוראה למורה המודרני. התאמת שיעור לשימוש בעזרת הלוח החכם. ניהול השיעור באמצעות הלוח החכם. שימוש מתקדם (טיפים וטריקים) בלוחות חכמים.

 

סביבת למידה חופשית - "מודל" (Moodle)

תוכנת moodle  חופשית חינמית וידידותית, מאפשרת למורה בנייה וניהול של  שיעור מקוון. באמצעות התוכנה ניתן להעלות יחידות הוראה כמו : מערכי שיעור, מצגות, לבצע קישור לאתרים, להציע מטלות לתלמידים, לקלוט את ביצוע המטלות  ,לתת משוב, ולנהל פורום למידה. הלימוד המקוון מאפשר למורה להרחיב את ההוראה אל מחוץ לכתלי הכתה.

השיעור נבנה בקלות, בעברית. במהלך השיעור יידונו נושאים פדגוגיים וטכניים של שימוש בתוכנה.

 
מועדי מרתונים
והרשמה