מחשב נייד לכל
מורה/גננת
קהילות מקצועיות
הקרן לקידום מקצועי
טכנולוגיה בכף היד בין הצלצולים לימוד שפות מודעות יש קול ויש עונה מפגשים להצלחה ב.מ.ה פרזנטציה בריבוע ערוץ הוידאו ממדים סופר
נולד
שעורים בתנ"ך קישורן כתבי עת תפריט
בית ספרי
 
 
 
ראשי
אודות
היצע המרתונים
מרתונים לצוות בית ספרי
 
 
חדשות
 
8
13/12/2017
8
12/12/2017
הסתדרות המורים מברכת על הסכם העבודה שחתם היום ...
8
11/12/2017
כך עולה מסקר של הסתדרות המורים לרגל יום המורה
8
11/12/2017
יפה בן דויד: "רק חקיקה שתוביל לאכיפה וענישה, ...
8
11/12/2017
דבר המזכ"לית ליום המורה 2017
8
9/12/2017
הוראה זו נמסרה למורות הנודדות תיכנס לתוקף החל ...
8
6/12/2017
זאת בעקבות תקיפת מנהלת בית הספר על ידי אחד האבות
8
6/12/2017
יושבתו לשעתיים בצעד מחאתי מחר בעקבות מקרה אלימות
8
5/12/2017
לגבש נהלים במקרים של כניסת שוטרים לשטח בית ספר.
8
5/12/2017
אנו דורשים כי המדינה תשתתף בהוצאות של עובדי הוראה ...

br/>
 
 
טכנולוגיה בכף היד
 

היצע המרתונים לבחירה

לנרשמים,
ההתכתבות עם המשתלמים במרתונים "טכנולוגיה בכף היד" תעשה באמצעות המייל, כולל הודעות על שינויים וביטול מרתונים. טלפון לבירורים: 03-6928286 יוליה
 

נושאי הלימוד בלמידה מרחוק:
לתשומת לבכם:
השעורים התקיימו ב- 2 מפגשים בלמידה מרחוק
באמצעות ממחשבים ביתיים, מטבלטים ואיפדים
הכניסה למפגשים סינכרוניים יתבצעו באמצעות זיהוי דוא"ל
 

מבחנים מקוונים בגוגל דרייב - חווית הערכה בממד הסייבר
בחבילת הגוגל דוקס נמצא את היישום גוגל טופס (Google form), זהו כלי ענן מבית גוגל. השימוש בו מאפשר יצירת שאלונים מבדקים ומבחנים מקוונים ולמעשה הגמשת המרחב הגאוגרפי של המבדק לאמצעים ניידים בבית הספר ואף מחוצה לו
 

"אקסל" בהוראה
תוכנת האקסל גיליון אלקטרוני יכולה להפוך לכלי הוראה יעיל עבור המורים, גרסאות האופיס מתחדשות ומביאות איתן עוצמת מחשב ופשטות שימוש. ההדרכה תכלול את חידושי האקסל 2016, ותנחה ליישום יעיל ומועיל של הגיליון ההוראה למנהל הכיתה.
 

קומיקס בקלי קלות
ארגז הכלים של המורה הטכנולוגי מכיל כלים רבים סרטונים אנימציות וכעת גם עלילון (קומיקס). הצופה בעלילון נדרש להשתמש בכישורים "מתנוונים" כגון קריאה, הפעלת דימיון והתקדמות אישית בעלילה בהתאם ליכולות אלה. בניית עליליון הינה חוויתי לא פחות מהצפייה בו.
 

חינם ולעניין – כלים חינמיים באינטרנט
עולם האינטרנט מציע מגוון כלי תקשוב מגבירי הוראה. מטרת ההשתלמות הינה להעשיר את ארגז הכלים של המורה ולגוונו. ארגז כלים מועצם יביא להגברת חווית ההוראה מצד המורה וחוויית הלמידה מצד התלמידים. שימוש בכלים פתוחים הרחבת אופקים.
 

נושאי הלימוד במרתונים


העברת מסרים עם כלי WEB 2.0
באינטרנט מגוון רחב של כלים המשדרגים את העברת המסר, יישומים אינטראקטיביים אלו הופכים את חווית הצפיה ובוודאי את חווית ההכנה לאטרקטיבית ואפקטיבית. כלי פיקסטלר מאפשר יצירת פליירים אינטראקטיביים ואילו כלי פיקוצארט יהפוך את התרשימים ומרהיבים. שני כלים אלה משלימים את ארגז הכלים של המורה המתוקשב בעידן ווב 2.0.
 

Office Online
מיקרוסופט משיקה את כלי האופיס המוכרים שלה בגרסה החינמית והמתחרה לגוגל דוקס.
הממשק המוכר, היצע התוכנות ותוספת OneNote הופכים את אופיס או ליין למוצר עדיף.
בנוסף הכלי מתממשק לאחסון הענן ONEDRIVE מה שהופך את חווית השימוש והשיתוף לכלי הוראה מושלם.
 

אנימציה כי זה כאן
אנימציה ממוחשבת הפכה לזמינה ונגישה לכל. תהליך בניית סרטון אנימציה אינו דורש מחשבי חזקים לאנימציה ואנימטורים יצירתיים. כלי האנימציה זמינים, נגישים ומתאימים לשמש כתוסף הוראה מרענן. שימוש בכלי האנימציה יהפוך את חווית הלמידה וחווית ההוראה למהנים ויהווה גשר טכנולוגי ייחודי לתלמידים ותבלין להוראה.
 

משחקי למידה - (GBL (Game Based Learning
משחק הינו גורם מאחד המשלב רצון, הנאה, ועניין תוך חציית פערים גילאים תרבותיים וטכנולוגים.
מהו משחק, מדוע הינו גורם מאחד וחוצה פערים, כיצד בונים משחק בככל וכיצד משלבים טכנולוגיות זמינות. מהם האתרים המאפשרים בניית משחקים מיידים וכיצד יכול כל משתלם לבנות משחק למידה משלב התכנון ועד משחק בפועל.
 

מולטימדיה ב"פאוור פוינט"
יצירת מצגת "פאור פוינט" משולבת בסרטון
בסדנה חוויתית זו תילמד תוכנת פוטו סטורי, של מיקרוסופט, באמצעותה ניתן ליצור מצגת .בשונה מתוכנות אחרות המצגת כוללת מוסיקה ואפקטים ומאפשרת הסבה לפורמט סרט, ולהקרנה מכל מחשב. התוכנה קלה להפעלה.
המרתון מתאים לבעלי מיומנויות בסיס בתוכנת "פאוור פוינט"
 

"פאוור פוינט" (Power Point) - הפקת משחקי למידה יצירה ובניית משחקי טריוויה
דמיון, יצירתיות, חשיבה.
תוכנת המצגות, מאפשרת להכין ולערוך מצגות בעברית או באנגלית ולהציג בזמן קצר כל נושא.
תמונות, צלילים, וידאו, מולטימדיה, אנימציה, קישורים לאינטרנט, אפקטים והנפשות, הם רק חלק מיתרונותיה הבולטים של תוכנה זו והכל בפשטות ביצוע ובמגוון אפשרויות.
באמצעות תוכנה זו ניתן ליצור - בין היתר - תבניות משחק.
תבנית המשחק תוכל לשמש כחידון או פעילות לכיתה / משחק טריוויה / אמצעי להעברת חומר לימודי.
ליצירת המשחק, קובעים את סוג המשחק, נושא המשחק, שאלות, תשובות, ויוצאים לדרך...
חלקו האחרון של מרתון זה הוא שלב הכנת המצגת הראשית, בשלב זה נקשר/נאחד את כל המצגות למצגת אחת.
בין הנושאים הנלמדים:
לחצנים, צורות אוטומטיות, תמונות, ניקוד לחידון, הגדרות פעולה, קישורים, שילובי מולטימדיה במצגת, איחוד מצגות ועוד
 

כלים מובילים למורה המתוקשב
בעולם הדיגיטאלי, כלי המחשוב הינם חלק בלתי נפרד מהמורה/מחנך בבית הספר.
שעור מתוקשב לתלמידים, ניהול של פורומים, התנהלות ברשת האינטרנט מול צוות המורים ו/או ההורים והתלמידים, מוסיפים, משפרים, מייעלים ומעבירים את העבודה/השעור/ההתנהלות של המורה בשנת הלימודים בצורה יעילה, מסודרת ונעימה יותר.
מרתון זה מעניק לך המורה את הכלים הראשונים והדרושים למורה מתוקשב.
בין הנושאים הנלמדים:
OneNote - לניהול המידע.
פאוור פוינט- להכנת מצגת אפקטיבית, אלבומי תמונות, מצגת אינטראקטיבית.
אינטרנט - לאיתור חומרים בצורה מהירה, יעילה ומדוייקת.
תקשורת בין מורים - ניהול יומן משותף (Gmail).
דוא"ל - יצירת רשימות תפוצה.
הורדה והעלאת סרטים מאתר - YouTube.
הקטנת נפח תמונות דיגיטליות לצורך העברה.
 

עננים וכלים שיתופיים ברשת
כולם מדברים על זה, לא כולם מבינים עד כמה זה רלוונטי לכולם ולמורים במיוחד. אחסון בענן מידע, שיתוף קבצים, טפסים מקוונים, עבודה משותפת, ניהול מידע אישי...
במרתון נחשף ונלמד להפעיל כלים שיחסכו מאיתנו את הצורך בדיסק או קי, את המבוכה שבגילוי שדווקא הקובץ שאנו זקוקים לו לא נמצא איתנו, את הקושי שבאיסוף מידע מקוון.
נכיר ונתנסה בשימוש ביונת דואר, בגוגל דוקס ובדרופבוקס. נחשף להנאה שבשימוש באחסון בענן, בשיתוף קבצים על פי בחירתנו, לעבודה צוותית , לבניית פעילויות לימודיות בסביבה משותפת, לניהול ידע מודרני.
נלמד איך מתכננים, עורכים, יוצרים, מפיצים ואוספים מידע באופן מקוון.
 

סמארטפון בשרות ההוראה
טלפונים חכמים הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, יכולתם הטכנולוגית יכולה להוות עזר נוסף לצורה שכן טלפונים חכמים הם גם טלפונים ואוצרים בתוכם יכולות רבות: יכולת הקישוריות הופכת אותנו זמינים לשרותי דואר ולקבצים ללא תלות במחשב והופכות את הטלפון למשרד נייד. הורדת אפליקציות מחנויות מקוונות מקלות, מייעלות ולעיתים אף מנהלות את חיינו.
מטרת הסדנא: הכרת יכולות מתקדמות בסמארטפון, קישוריות וסוגי קישוריות, הגדרת הסמארטפון ושימוש באפליקציות שונות לאבטחת מידע ולשימוש במידעים בזמן אמת.
בין הנושאים הנלמדים: העולם בכף ידך - סקירת היכולות המתקדמות של הטלפון החכם. מערכות הפעלה, אפלקציות ומה שביניהן. חיפוש אפליקציות, הורדה, התקנה ושימוש. תרגול שימוש מתקדם בטלפון החכם.
 

סביבה לימודית באינטרנט (בניית אתר)
אתר אינטרנטי הפך לכרטיס הביקור המודרני, עסקים חברות וגם פרטיים מקימים אתר תדמית אתר מידע.
למורים יכול לשמש אתר כעזר הוראה טכנולוגי ולהוות פן נוסף בחווית הלמידה לתלמידהם.
מטרת הסדנא: לאפשר לכל מורה להקים סביבת למידה וירטואלית מנוהלת, המאפשרת העלאת והורדת תכנים שיתוף תמונות סרטונים ומסמכים וכל זאת ללא עלות הקמה וללא תשלום חודשי. כמו כן להכשיר את המורה לתרגם את התכנים הלימודים לעזרי הוראה אינטרנטיים.
בין הנושאים הנלמדים: מהו אתר אינטרנט. הקמת אתר אינטרנט. שיתוף מסמכים באינטרנט . ניהול סביבת הלמידה: העלאת תכנים, ניהול יומן פעילויות משותף, שיתוף משתמשים ועוד. ניהול מתקדם של הסביבה הלימודית.
 

חידושים ב"אופיס 2010 / 2013" (Microsoft Office 2010 / 2013)
בסדנא נתנסה בייחודיותה של מערכת אופיס 2010 כמערכת אינטגרטיבית . נתוודה לממשק החדש השונה מהמוכר , נכיר את המסך, את רצועות הכלים והגלריות. נתנסה בכרטיסיות תלויות הקשר, וכן בסרגל הכלים לגישה מהירה. עוד נלמד: סרגל כלים מקוצר ושימוש בלוח מקשים, חידושי עבודה עם קבצים, סוגי שמירה, PDF. מהלך המרתון ילווה בדוגמאות יישומיות מתחום ההוראה.
 

אלבום תמונות דיגיטלי באינטרנט - "פיקסה" (Picasa)
בסדנא זו יילמד כיצד לארגן את התמונות שצילמת כך שניתן יהיה להציג אותן ולדפדף בהן באתר באינטרנט. יילמד כיצד לנהל את התמונות, עיבוד בסיסי של תמונה, הוספת מילות מפתח, יצירת מצגת בקלי קלות, תיקוני צבע ועריכה. המרתון מתאים לבעלי מיומנויות בסיס במחשב, ומיומנויות גלישה באינטרנט.
 

לוח חכם, למידה חכמה.
הלוח החכם משנה את פני ההוראה המוכרת לנו כיום והופך לחלק ממערך ההדרכה הבית ספרי.
יכולת הכתיבה, שמירת מידע, שיתוף, מצגות וסרטונים, הדפסה הינן יכולות מובנות ההופכות את סביבת הלימוד הבית ספרית לחוויה ומציבות את אנשי ההוראה בחזית הטכנולוגיה החינוכית.
מטרת הסדנא לאפשר למורה להכיר בתועלתו ובחוזקותיו של הלוח החכם, להכיר ולייעל את דרכי ההוראה ולאפשר התאמת מערכי הלמידה לשימוש חכם בלוח חכם.
בין הנושאים הנלמדים: מבוא לעולם עזרי הלמידה המתקדמים. הכרת יכולות הלוח החכם. שימוש נבון ומושכל תוך מקסום תועלות הלוח החכם כאמצעי הוראה למורה המודרני. התאמת שיעור לשימוש בעזרת הלוח החכם. ניהול השיעור באמצעות הלוח החכם. שימוש מתקדם (טיפים וטריקים) בלוחות חכמים.
 

סביבת למידה חופשית - "מודל" (Moodle)
תוכנת moodle חופשית חינמית וידידותית, מאפשרת למורה בנייה וניהול של שיעור מקוון. באמצעות התוכנה ניתן להעלות יחידות הוראה כמו : מערכי שיעור, מצגות, לבצע קישור לאתרים, להציע מטלות לתלמידים, לקלוט את ביצוע המטלות ,לתת משוב, ולנהל פורום למידה. הלימוד המקוון מאפשר למורה להרחיב את ההוראה אל מחוץ לכתלי הכתה.
השיעור נבנה בקלות, בעברית. במהלך השיעור יידונו נושאים פדגוגיים וטכניים של שימוש בתוכנה.

 
מועדי מרתונים
והרשמה